Ca pe maidan! Așa dă Contra indicații tactice! Ce i-a spus lui Alibec

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 16 noiembrie 2019, ora 11:00,
cosmin-contra-operatie

Denis Alibec a fost ultima schimbare făcută de selecționerul Cosmin Contra la meciul cu Suedia. Atacantul Astrei a intrat pe teren cu o indicație de maidan dată de Contra: „Fă și tu ceva!”

Alibec a intrat în minutul 73, la scorul de 2-0, în locul lui Stanciu. Deși mai erau aproximativ 20 de minute din meci, Cosmin Contra n-a avut nicio indicație pentru Alibec.

Nu mi-a zis nimic, mi-a zis să încerc să fac ceva.

A fost diferență foarte mare, nu am avut niciun șut pe spațiul porții, nu? Nu mi-a spus nimic când am intrat pe teren. Nu erau multe de spus.

Mi-a spus să încerc să fac ceva. Era greu să revenim de la 2-0. Sper să batem pe Spania și să încheiem preliminariile cu un meci frumos. Ne legăm de orice șansă și să sperăm că vom ajunge acolo”, a spus Alibec, după meci.