Ca de obicei, fanii naționalei au făcut-o de oaie! Reacția jucătorului vizat de scandările rasiste

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 16 noiembrie 2019, ora 09:24,
isak
isak

Românii din tribune nu s-au abținut și au avut din nou scandări rasiste. Cel vizat a fost Alexander Isak, introdus în echipa Suediei după pauză.

Ca de obicei, fanii naționalei care nu joacă nimic și-au vărsat nervii pe adversari. Arbitrul a întrerupt meciul în minutul 82, pentru scandări rasiste.

”L-am întrebat pe arbitru dacă a auzit ceva. După câteva minute, arbitrul a auzit și el și a întrerupt meciul. Atunci a venit la mine și m-a întrebat: ’vrei să întrerup partida?’. I-am replicat că nu, nu e cazul să facă asta”, a spus Alexander Isak, după meci.

România a fost învinsă de Suedia cu scorul de 2-0, pe Arena Națională, în fața unor tribune pline.