Burcă le cere iertare suporterilor naționalei: ”Ne pare rău! Trebuia să dăm totul!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 09 octombrie 2020, ora 00:42,
Andrei Burcă

Andrei Burcă le cere iertare suporterilor naționalei după eșecul din Islanda.

România a pierdut meciul din nordicii, scor 1-2. Gylfi Sigurdsson a reușit o ”dublă” pentru Islanda, iar Maxim a înscris din penalty pentru ”tricolori”.

Burcă nu caută scuze după eșecul de la Reykjavik. Fundașul le cere iertare suporterilor României și speră ca ”tricolorii” să treacă cât mai repede peste eșecul în urma căruia țara noastră nu va participa la EURO 2021.

”Consider că suntem un grup unit, Mister știe ce are la antrenamente. Cine a intrat pe teren a încercat să își facă treaba azi. Cum a zis și Mister, în primele 45 de minute nu am reușit nimic din ceea ce ne-am propus. Le-am oferit și șansa să marcheze două goluri.
În schimb, în repriza a doua, am încercat și noi să jucăm. Important este să trecem cât mai repede peste această înfrângere, pentru că doare. Ne pare rău, dar nu contează cine a intrat azi pe teren. Trebuia să dăm totul! a declarat Burcă după eșecul din Islanda.