VIDEO | Constantin Budescu a dat recital la ultimul meci din Arabia! Mijlocașul român a fost decisiv în victoria echipei sale

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 27 mai 2021, ora 09:28,
Sursa foto- Damac/Twitter

Mijlocașul român în vârstă de 32 de ani, Constantin Budescu, a reușit să impresioneze din nou pentru Damac, formație care a trecut în ultima rundă de Al Batin, scor 2-0!

Ajuns la 32 de ani, Budescu se pare că și-a recăpătat pofta de fotbal în ultima vreme, iar evoluțiile sale în tricoul celor de la Damac i-au convins definitiv pe arabi. După un început greoi la noua echipă, românul se pare că a reușit în cele din urmă să se impună, iar ultima sa prestație pentru echipa sa a cules toate laudele.

Intrat la pauza duelului cu Al Batin, Constantin Budescu și-a început recitalul în minutul 73 al partidei, atunci când i-a centrat perfect unui coleg pentru deschiderea scorului.

Mijlocașul celor de la Astra Giurgiu și FCSB nu s-a oprit aici. Internaționalul român a contribuit decisiv şi la golul al doilea al celor de la Damac. Budescu a pătruns în careu şi i-a oferit o pasă decisivă lui Al Ammar, care a stabilit rezultatul final al partidei.

Constantin Budescu este cotat la 2.000.000 de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.com. Mijlocașul ofensiv român s-a transferat la începutul acestui an de la Astra și a ajuns la trei assist-uri oferite în cele 11 partide jucate pentru FC Damac, formație cu care mai are contract încă un an.