BREAKING NEWS | Marius Șumudică a decis să nu semneze cu FCSB! “Nu vom putea colabora niciodată”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 20 mai 2021, ora 18:47,
188149284_523093905735784_2828807100506014146_n
188149284_523093905735784_2828807100506014146_n

Dat ca și antrenor principal la FCSB de către Gigi Becali, Marius Șumudică a reacționat.

Patronul celor de la FCSB a anunțat aseară că a bătut palma cu tehnicianul în vârstă de 50 de ani, dar fostul antrenor al celor de la Astra a ținut să clarifice astăzi situația. Șumudică a transmis faptul că nu a acceptat oferta lui Gigi Becali și că nu va veni să fie pe banca celor de la FCSB.

”Am decis să nu colaborăm. Cred că e mai bine atât pentru Gigi Becali, cât și pentru mine. Rămâne prietenul meu în continuare, dar noi nu vom putea colabora niciodată. N-am făcut nicio licitație. Nu am nevoie să mă folosesc de numele FCSB pentru a-mi găsi un angajament. Îi doresc baftă, să aibă rezultate ( n.r. lui Gigi Becali).

„Eu sunt liniștit, am decis să nu fac acest pas. Sunt un antrenor liber în continuare și episodul FCSB pentru mine a luat sfârșit, deci nu există nicio variantă ca eu să antrenez această echipă.

Am avut o discuție bărbătească în care ne-am spus ce aveam de spus și într-un final, din cauza unor neconcordanțe, legate și de staff și alte probleme, am decis să nu colaborăm și e cel mai bine atât pentru el, cât și pentru Marius Șumudică.

Sursa Foto: Profimedia Images (BELGA PHOTO LUC CLAESSEN)
Din punct de vedere a ceea ce spune sufletul și inima, eram îndoit. Profesional, mi-aș fi dorit să lucrez și să fac performanță la un club care îți oferă condiții, dar sufletește n-am putut să fac pasul”, a declarat Șumudică, conform Digi Sport.

CITEȘTE ȘI –>> Cum l-a convins Marius Șumudică pe Gigi Becali. Ce spune patronul FCSB-ului despre antrenorul român

fcsbsumudicagigi becaliantrenorrealitatea