Botoșani – Gaz Metan 2-0. Gazdele au terminat play-out-ul pe locul al doilea

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 02 iunie 2018, ora 21:19,
Botosani Gaz

FC Botoșani a încheiat pe locul al doilea play-out-ul Ligii 1, după 2-0 pe teren propriu cu Gaz Metan.

Oaspeții au început tare, iar Olaru a ratat un penalty în minutul 5. Treptat, gazdele au trecut la conducerea jocului, iar Roman putea marca în minutul 34, atunci când a trimis în bară din lovitură liberă.

FC Botoșani a deschis scorul prin Roman, în minutul 56, iar Fulop a făcut imediat 2-0, printr-o lovitură de cap.

ECHIPELE:

FC Botoşani: I. Brînză – Burcă, Plămadă (Unguruşan ’46), Miron, Acsinte – Oaidă, E. Rodriguez – Piftor (Muşat ’77), L. Fulop, Chitoşcă (Golofca ’60) – M. Roman

Antrenor: Costel Enache

Gaz Metan: Pleşca – Creţu, M. Constantin, Sîrghi, Buşu (Popovici ’46)- I. Cristea (Buziuc ’82), Rosado – Chamed, Olaru, R. Romeo (Târcoveanu ’60)

Antrenor: Cristian Pustai