VIDEO | Botoșani – CFR 1-5. Moldovenii, la CEA MAI GREA înfrângere de când sunt în Liga 1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 03 noiembrie 2018, ora 23:04,
cfr
cfr

CFR a făcut spectacol la Botoșani, iar campioana s-a impus cu un categoric 5-1.

Fără golgheterul Țucudean, oaspeții au jucat excelent și scorul era 2-0 după 28 de minute (autogol Chitoșcă și gol Culio). Ardelenii au continuat să facă show și în repriza secundă: Păun, Deac și Omrani au dus scorul la 5-0, în minutul 73.

Ongenda a înscris cu o execuție excelentă golul de onoare pentru Botoșani, care a suferit cea mai grea înfrângere de când e în Liga 1. La final, fanii au cerut demisia antrenorului Costel Enache.

Succes categoric în Liga 1! FC Botoșani – CFR Cluj 1-5Campioana CFR Cluj a obținut al 5-lea succes în Liga 1, scor…