VIDEO | Botoșani – Călărași 1-0. Dunărea termină anul cu șase înfrângeri la rând

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 20 decembrie 2018, ora 19:51,
Ongenda
Ongenda

FC Botoșani mai speră la play-off după 1-0 pe teren propriu cu Dunărea Călărași.

Pe un frig pătrunzător, Ongenda a adus victoria gazdelor, după ce a marcat printr-o lovitură de cap în minutul 36.

Bourceanu a fost aproape să înscrie golul de 1-1 în minutul 90, dar Pap a fost pe fază și a securizat victoria Botoșaniului.

Dunărea a suferit a șasea înfrângere la rând în Liga 1.

ECHIPELE:

FC Botoşani: Pap – Soiledis, Burcă, Miron, Patache – Rodriguez – Fabrini (Papa ’73), Fulop (Târşa ’82) – Golofca, Roman (Trujic ’67), Ongenda

Antrenor: Liviu Ciobotariu

Dunărea Călăraşi: Popa – Gligorov, Dobrosavlevici, Walace, Mendy -A. Munteanu (V. Munteanu ’58), Honciu, Bourceanu, Buzan (Carnat ’46) – Ndiaye (Alexandru ’70), Souda

Antrenor: Dan Alexa