Boloni a debutat cu stângul la Panathinaikos! Echipa a primit gol în prelungiri

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 25 octombrie 2020, ora 11:33,

Laszlo Boloni a debutat pe banca noii sale echipe, Panathinaokos Atena. Antrenorul a obţinut doar o remiză la primul meci de la revenirea în Grecia.

Echipa lui Boloni a terminat la egalitate meciul de pe teren propriu cu Volos, scor 1-1, după ce a fost egalată în prelungirile meciului. În minutul 90+2 a egalat formaţia de pe locul secund din Superliga Greciei.

Panathinaikos a deschis scorul în minutul 57, prin Carlitos Lopez, după ce a executat mai întâi un penalty pe care l-a ratat. Acesta a avut noroc, mingea a revenit la el şi a înscris apoi.

Panathinaikos nu se află în cea mai bună perioadă a sa. După cinci etape, noua echipă a lui Boloni a reuşit să adune abia trei puncte, care o situează în clasament pe locul 11 din 14 echipe.

Citeşte şi Încă un transfer pentru resuscitarea lui Dinamo! Ce ,,spartan” vor să readucă spaniolii