Bogdan Mara trage un semnal de alarmă! „E cel mai slab meci. Au fost multe greșeli”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 24 iulie 2018, ora 22:24,
mara
mara

Directorul sportiv al echipei CFR Cluj, Bogdan Mara, a declarat că eșecul cu Malmo este extrem de îngrijorător, pe fondul unei prestații modeste din partea jucătorilor campioanei României.

La Cluj-Napoca, CFR a pierdut prima manșă din turul doi preliminar al Ligii Campionilor, scor 0-1, cu Malmo, campioana Suediei. Carlos Strandberg a înscris în minutul 45, pe fondul unei gafe a portarului Arlauskis.

Am fost fără vlagă, speriaţi, nu ştiu de ce jucătorii au fost copleşiţi de miza acestui meci. Trebuia să ne luptăm, nu înţeleg ce s-a întâmplat, mai ales că avem jucători cu experienţă. Au fost multe greşeli, nu am cuvinte să vă explic ce s-a întâmplat. Am avut mare încredere înainte de meci, dar am jucat aşa cum am făcut-o. Cred că e cel mai slab meci de când suntem noi aici. Nu am cuvinte, nu i-am văzut pe jucători aşa timoraţi niciodată.

A fost foarte greu să intrăm la pauză cu 0-1, acolo s-a rupt totul. Sunt convins că, dacă intram cu 0-0 la cabină, am fi reuşit să îi montăm pe jucători. Aşa, moralul a fost foarte scăzut şi ne-a lipsit şi mai mult încrederea. Construcţia a fost lentă, cu multe baloane înapoi. Am văzut mulţi jucători care s-au ferit să îşi asume riscuri.

Trebuie să ridicăm capul şi să mergem înainte. Trebuie să se vadă valoarea şi experienţa jucătorilor în meciul retur. Deşi plecăm cu şansa a doua, e foarte greu să întorci scorul„, a declarat Bogdan Mara la DigiSport.