Bogdan Andone, nemulțumit că a luat gol. Mesaj curajos pentru Becali

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 18 iulie 2019, ora 21:36,
Andone FCSB
Andone FCSB

FCSB a condus cu 2-0 la pauză pe Milsami Orhei, dar a luat gol în debutul reprizei secunde.

La finalul partidei care a consemnat calificarea FCSB în turul al doilea preliminar al Europa League, antrenorul Bogdan Andone a analizat jocul roș-albaștrilor. Tehnicianul FCSB a vorbit și despre necesitatea aducerii unui fundaș stânga. Mai ales că Roman, jucătorul cu care a fost nevoit să improvizeze, s-a accidentat și a ieșit în minutul 82.

Din acel moment, FCSB a jucat în inferioritate numerică, deoarece efectuase toate schimbările. S-a terminat 2-1, iar FCSB s-a calificat cu 4-1 la general.

A fost un meci cu doua reprize opuse. Am fost concentrați și determinați în prima repriză. Apoi, am început relaxați, dintr-o neatenție am primit acel gol,  care ne-a dezechilibrat.

După aceea am ratat desprinderea, iar gazdele au avut acea bară pe final.

Toate echipele vor să joace, să demonstreze. Pentru echipa din Orhei ar fi fost un rezultat istoric. Orice rezultat pozitiv cu noi.

A fost poate și o oboseală din cauza acestor drumuri care încep să se adune. Avem un lot subșțire și s-a văzut.

Nu avem niciun jucător de picior stâng care să joace pe postul de fundaș stânga. Și băieții în vestiar își pun întrebări”, a declarat antrenorul FCSB.