BLOG | Runda a treia din grupele Ligii Campionilor. Victorie pentru Juventus pe Old Trafford. Toate rezultatele

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 23 octombrie 2018, ora 23:50,
United-Juve
United-Juve

UPDATE 23:55 S-au încheiat toate meciurile. Iată rezultatele înregistrate în această seară în UCL:

UPDATE 23:50 GOL pentru Hoffenheim! Joelinton a egalat în minutul 90+3! Scorul este 3-3!

UPDATE 23:47 GOL pentru Ajax! Mazraoui deschide scorul în minutul 90+2.

UPDATE 23:45 GOL pentru Plzen! Hrosovsky reduce din handicap pentru formația cehă, în minutul 79.

UPDATE 23:27 GOL pentru Lyon! Francezii au preluat din nou conducerea, grație reușitei lui Depay (67′).

UPDATE 23:24 GOL pentru Manchester City! Bernardo Silva a înscris în minutul 71, pentru 3-0.

UPDATE 23:17 Este 2-2 la Hoffenheim – Lyon! Kramaric (47′) și Ndombele (59′) au înscris.

UPDATE 23:14 GOL pentru Real Madrid! Marcelo a înscris în minutul 56.

UPDATE 23:10 GOL pentru AS Roma! Turcul Cenzig Under a punctat pentru 3-0 în minutul 50.

UPDATE 22:50 Iată scorurile la pauză în cele șase partide:

UPDATE 22:45 GOL pentru AS Roma! Edin Dzeko a reușit dubla în minutul 43.

UPDATE 22:36 GOL pentru Manchester City! Aymeric Laporte a dublat avantajul ‘cetățenilor’ în confruntarea cu Șahtior.

UPDATE 22:35 GOL pentru Hoffenheim! Andrej Kramaric a egalat pentru gazde.

UPDATE 22:31 GOL pentru AS Roma! Edin Dzeko a deschis scorul pe Olimpico în minutul 30.

UPDATE 22:30 GOL pentru Manchester City! David Silva a înscris în minutul 30, în Ucraina.

UPDATE 22:26 GOL pentru Lyon! Traore a marcat în Germania.

UPDATE 22:21 GOL pentru Juventus! Dybala a înscris pe Old Trafford în minutul 17.

UPDATE 22:11 GOL Real Madrid! Karim Benzema a înscris în minutul 11.

UPDATE 21:50 Iată echipele de start din cele șase meciuri care vor începe la ora 22:00.

Ajax: Onana – Mazraoui, de Ligt, Blind, Tagliafico – van de Beek, Schone, F. de Jong – Ziyech, Dolberg, Tadic. Antrenor: Erik Ten Hag.

Benfica: Vlachodimos – Almeida, Conti, Jardel, Grimaldo – Pizzi, Fejsa, Fernandes – Salvio, Seferovic, Silva. Antrenor: Rui Vitoria.

Roma: Olsen – Florenzi, Manolas, Fazio, Santon – De Rossi, N’Zonzi – Under, Pellegrini, El Shaarawy – Dzeko. Antrenor: Eusebio Di Francesco.

ȚSKA Moscova: Pomazun – Fernandes, Magnusson, Becao, Chernov, Nababkin – Oblyakov, Sigurdsson, Akhmetov, Vlasic – Chalov. Antrenor: Viktor Goncharenko.

Hoffenheim: Baumann – Akpoguma, Vogt, Bicakcic – Kaderabek, Grillitsch, Schulz, Demirbay – Szalai, Kramaric, Belfodil. Antrenor: Julian Nagelsmann.

Lyon: Lopes – Tete, Marcelo, Denayer, Mendy – Ndombele, Tousart, Aouar – Traore, Depay, Terrier. Antrenor: Bruno Genesio.

Man. United: De Gea – Young, Lindelof, Smalling, Shaw – Pogba, Matic – Rashford, Mata, Martial – Lukaku. Antrenor: Jose Mourinho.

Juventus: Szczesny – Cancelo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro – Bentancur, Pjanic, Matuidi – Cuadrado, Dybala, Ronaldo. Antrenor: Massimiliano Allegri.

Real Madrid: Navas – Lucas, Ramos, Nacho, Marcelo – Modric, Casemiro, Kroos – Bale, Benzema, Isco. Antrenor: Julen Lopetegui.

Plzen: Hruska – Reznik, Hejda, Hubnik, Limbersky – Prochazka, Hrosovsky – Havel, Cermak, Petrzela – Krmencik. Antrenor: Pavel Vrba.

Șahtior: Pyatov – Matvienko, Kryvtsov, Rakitsky, Ismaily – Silva Sanches Agular, Stepanenko – Maycon, Fernando, Kovalenko – Moraes. Antrenor: Paulo Fonseca.

Man. City: Ederson – Stones, Otamendi, Laporte, Mendy – Silva, Fernandinho, De Bruyne – Sterling, Gabriel Jesus, Mahrez. Antrenor: Pep Guardiola.

UPDATE 21:46 S-au încheiat cele două meciuri de la această oră: Young Boys Berna – Valencia 1-1 și AEK Atena – Bayern Munchen 0-2.

UPDATE 21:17 Bayern Munchen a înscris de două ori la Atena, prin Javi Martinez (41′) și Robert Lewandowski (64′).

UPDATE 21:05 GOOL! Young Boys Berna a egalat în meciul cu Valencia! Guillaume Hoarau a înscris din penalty, în minutul 55.

UPDATE 20:45 Este pauză în cele două partide de la această oră. AEK – Bayern 0-0 și Young Boys – Valencia 0-1.

UPDATE 20:22 Valencia a deschis scorul în Elveția. Michy Batshuayi a înscris în minutul 26.

Prima serie de meciuri din runda a treia a grupelor Ligii Campionilor se desfășoară în această seară. Manchester United – Juventus Torino este capul de afiș, în timp ce Bayern Munchen, Real Madrid și Manchester City au misiuni aparent ușoare, cu AEK Atena, Viktoria Plzen, respectiv Șahtior Donețk.

Se vor juca meciuri din grupele E, F, G și H ale Ligii Campionilor.

De la ora 19:55 sunt programate partidele Young Boys Berna – Valencia și AEK Atena – Bayern Munchen.

Iată echipele de start:

Young Boys: Wolfli – Mbabu, Lauper, von Bergen, Benito – Sulejmani, Sow, Sanogo Junior, Fassnacht – Assale, Hoarau. Antrenor: Gerardo Seoane.

Valencia: Neto – Piccini, Gabriel, Diakhaby, Gaya – Soler, Parejo, Kondogbia, Torres – Rodrigo, Batshuayi. Antrenor: Marcelino.

AEK: Barkas – Bakakis, Lambropoulos, Chygrynskiy, Hult – Galanopoulos, Simoes – Bakasetas, Klonaridis, Mantalos – Ponce. Antrenor: Marinos Ouzounidis.

Bayern: Neuer – Kimmich, Sule, Hummels, Rafinha – Rodriguez, Martinez, Alcantara, Robben – Lewandowski, Gnabry. Antrenor: Niko Kovac.

La ora 22:00 vor începe meciurile: Ajax Amsterdam – Benfica Lisabona, AS Roma – ȚSKA Moscova, Hoffenheim – Olympique Lyon, Manchester United – Juventus Torino, Real Madrid – Viktoria Plzen, Șahtior Donețk – Manchester City.

Cristiano Ronaldo (33 de ani) va juca împotriva fostei sale echipe. Portughezul a evoluat pe Old Trafford între 2003 și 2009.

Clasamentul în fiecare grupă

manchester cityyoung boys bernabayern munchentska moscovareal madridValencialiga campionilormanchester unitedplzengrupe