BLOG Liga Campionilor | PSG smulge un punct cu Napoli. Barcelona impresionează și fără Messi

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 24 octombrie 2018, ora 22:50,
PSG-Napoli
PSG-Napoli

UPDATE 23:58 S-au încheiat toate meciurile din această seară. Iată rezultatele complete:

Clasamentul în primele patru grupe ale Ligii Campionilor

UPDATE 23:53 GOL pentru PSG! Angel Di Maria dă lovitura în ultimul minut de joc. Scorul este 2-2. Frenezie pe Parc des Princes!

UPDATE 23:50 GOL pentru Dortmund! Raphael Guerreiro a înscris în minutul 90. Atletico Madrid este umilită! Este 4-0 pentru nemți!

UPDATE 23:46 GOL pentru Dortmund! Jadon Sancho, intrat pe teren de numai cinci minute, marchează pentru 3-0.

UPDATE 23:44 GOL pentru FC Barcelona! Jordi Alba înscris din pasa lui Ivan Rakitic.

UPDATE 23:42 La 3-1 pentru FC Porto, Lokomotiv Moscova rămâne în inferioritate numerică, după eliminarea lui Solomon Kvirkvelia.

UPDATE 23:40 GOL pentru Liverpool! Sadio Mane a înscris, după o acțiune bună a lui Sturridge. Senegalezul își ia revanșa pentru penalty-ul ratat în urmă cu trei minute.

UPDATE 23:37 GOL pentru Napoli! Dries Mertens a înscris. Napoli e aproape de o surpriză la Paris.

UPDATE 23:34 GOL pentru Dortmund! Raphael Guerreiro dublează avantajul nemților cu Atletico Madrid.

UPDATE 23:20 GOL pentru PSG! Mario Rui a trimis mingea în proprie poartă, iar pariezienii revin în meci.

UPDATE 23:11 GOL pentru Porto! Jesus Corona a înscris. Este 3-1 pentru portughezi.

UPDATE 23:10 GOL pentru Liverpool! Mohamed Salah înscrie din penalty, în minutul 51. Este 3-0 pentru englezi.

Salah a reușit golul cu numărul 50 în tricoul lui Liverpool, din 65 de apariții!

UPDATE 22:50 Este pauză în toate cele șase partide. Iată scorurile:

UPDATE 22:46 GOL pentru Liverpool! Mohamed Salah dublează avantajul ‘cormoranilor’ cu Steaua Roșie Belgrad.

UPDATE 22:41 GOL pentru Dortmund! Axel Witsel l-a învins pe Jan Oblak, după o superbă acțiune colectivă.

UPDATE 22:40 GOL pentru Lokomotiv Moscova! Anton Miranchuk a înscris în minutul 38. Rușii au jucat mai bine, dar sunt conduși cu 2-1 de FC Porto.

UPDATE 22:38 GOL pentru Porto! Hector Herrera dublează avantajul la Moscova.

UPDATE 22:35 GOL pentru Barcelona! Rafinha, care trebuie să suplinească absența lui Leo Messi, a înscris din pasa lui Suarez.

UPDATE 22:29 GOL pentru Napoli! Lorenzo Insigne înscrie pe arena ‘Parc des Princes’.

UPDATE 22:27 GOL pentru Porto! Moussa Marega a înscris din penalty la Moscova. Gazdele au ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 11, prin Manuel Fernandes.

UPDATE 22:20 GOL pentru Liverpool! Roberto Firmino a deschis scorul pe Anfield, în minutul 20.

UPDATE 21:48 S-au încheiat cele două meciuri care au început la ora 20.

Club Brugge – AS Monaco 1-1 și PSV – Tottenham 2-2

UPDATE 21:40 GOL pentru PSV! Luuk de Jong a egalat în minutul 87. Tottenham joacă în inferioritate numerică din minutul 79, după eliminarea portarului Lloris.

UPDATE 21:20 Iată echipele de start pentru cele șase meciuri care vor începe la ora 22:00.

Barcelona: Ter Stegen – Roberto, Pique, Lenglet, Alba – Rakitic, Busquets, Arthur – Rafinha, Suarez, Coutinho. Antrenor: Ernesto Valverde.

Inter: Handanovic – D’Ambrosio, Skriniar, Miranda, Asamoah – Vecino, Brozovic – Candreva, Borja Valero, Perisic – Icardi. Antrenor: Luciano Spalletti.

PSG: Areola – Meunier, Kimpembe, Marquinhos, Bernat – Verratti, Rabiot – Mbappe, Neymar, Di Maria – Cavani. Antrenor: Thomas Tuchel.

Napoli: Ospina – Maksimovic, Albiol, Koulibaly, Rui – Allan, Hamsik, Ruiz – Callejon, Mertens, Insigne. Antrenor: Carlo Ancelotti.

Dortmund: Burki – Piszczek, Diallo, Zagadou, Hakimi – Delaney, Witsel – Pulisic, Gotze, Larsen – Reus. Antrenor: Lucien Favre.

Atletico Madrid: Oblak – Juanfran, Godin, Lucas, Filipe Luis – Lemar, Koke, Thomas, Saúl – Diego Costa, Griezmann. Antrenor: Diego Simeone.

Galatasaray: Muslera – Linnes, Maicon, Kabak, Nagatomo – Donk, Ndiaye – Belhanda, Gumus, Rodrigues – Derdiyok. Antrenor: Fatih Terim.

Schalke 04: Nubel – Caligiuri, Nastasic, Sane, Mendyl – Rudy, Stambouli – Uth, Serdar, Konoplyanka – Embolo. Antrenor: Domenico Tedesco.

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson – Shaqiri, Fabinho, Wijnaldum – Salah, Firmino, Mane. Antrenor: Jurgen Klopp.

Steaua Roșie Belgrad: Borjan – Stojkovic, Babic, Degenek, Gobeljic – Krsticic, Jovicic – Srnic, Ebecilio, El Fardou Ben – Boakye. Antrenor: Vladan Milojevic.

Lokomotiv Moscova: Guilherme – Ignatjev, Kvirkvelia, Howedes – Miranchuk, Denisov, Krychowiak, Barinov, Fernandes – Eder, Miranchuk. Antrenor: Yuri Semin.

Porto: Casillas – Pereira, Militao, Felipe, Telles – Torres, Pereira, Herrera – Corona, Brahimi, Marega. Antrenor: Sergio Conceicao.

UPDATE 21:05 GOL pentru Tottenham! Harry Kane îi aduce pe englezi în avantaj, grație reușitei din minutul 55.

UPDATE 20:45 Este pauză în cele două meciuri de la această oră! Club Brugge – AS Monaco 1-1 și PSV – Tottenham 1-1.

UPDATE 20:40 GOL pentru Club Brugge! Wesley a egalat pentru gazde în minutul 40.

UPDATE 20:38 GOL pentru Tottenham! Lucas Moura a egalat în minutul 39.

UPDATE 20:30 GOL pentru AS Monaco! Moussa Sylla a deschis scorul în minutul 32.

UPDATE 20:26 GOL pentru PSV! Hirving Lozano a înscris în minutul 30, după o eroare uriașă în apărarea lui Tottenham.

UPDATE 19:35 Echipele de la PSV – Tottenham:

UPDATE 19:30 Thierry Henry debutează ca antrenor în Belgia în UCL.

Echipele de start de la Brugge – Monaco:

PSG și Napoli se întâlnesc de la ora 22:00, în derby-ul zilei din Liga Campionilor.

Fără Messi, Barcelona are o misiune complicată în fața Interului, în timp ce Dortmund și Atletico se întâlnesc în Germania.