Bianca Andreescu a umilit o jucătoare de top! Al doilea set l-a câștigat la zero

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 26 ianuarie 2019, ora 09:34,
andreescu
andreescu

Bianca Andreescu (106 WTA) a învins-o foarte clar pe Eugenie Bouchard (79 WTA) cu scorul de 6-2, 6-0. Setul secund a durat doar 21 de minute, iar tenismena cu origini românești l-a câștigat la zero!

Meciul s-a disputat în faza sferturilor de finală ale turneului WTA de la Newport Beach, SUA. Întâlnirea dintre cele două jucătoare a durat doar 52 de minute, iar în urma acestei victorii, Bianca Andreescu va primi 57 de puncte WTA şi un cec în valoare de 6.500 de euro!

În semifinale, Andreescu o va întâlni pe favorita numărul 2 a competiției, Tatjana Maria (74 WTA). Bianca a urcat până pe locul 76 WTA, iar în funcţie de rezultatul final poate ajunge pe 68!