Gigi Becali crede că o altă ”perlă” a FCSB-ului se va transfera la un club important din Europa înaintea lui Florinel Coman.

Dennis Man a fost titular în victoria cu Sepsi, scor 2-1, iar prestația jucătorului de 21 de ani l-a mulțumit pe patronul roș-albaștrilor.

Tânărul fotbalist este cotat de site-ul de specialitate transfermarkt.com la 5.5 milioane de euro, iar Becali își freacă mâinile de bucurie.

”E posibil ca Man să plece înaintea lui Coman. Cine vede fotbal vede calitatea lui Man. Nu pierde mingea niciodată” a declarat Gigi Becali.

Man a revenit după accidentare

”Perla” FCSB-ului a suferit o fractură de sinus maxilar în partida România U21 – Irlanda de Nord U21, scor 3-0. Jucătorul roș-albaștrilor a vrut să continue meciul și a fost înlocuit abia în minutul 69.

Acesta a lipsit doar două meciuri și a revenit pe teren la partida cu Universitatea Cluj, scor 1-0, din Cupa României. Dennis a jucat 45 de minute atât în meciul cu ardelenii, cât și cel cu Sepsi. Acesta a purtat o mască de protecție în ambele partide.

Vezi și VIDEO | Roș-albaștrii, lăudați chiar și de rivali! ”Îi felicit pe cei de la FCSB”