Becali, nemulțumit. L-a desființat pe jucătorul cu picioare de 100 de milioane: „Nu stăm după el!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 08 aprilie 2019, ora 22:39,
becali
becali

Gigi Becali este nemulțumit și după victoria cu Sepsi (2-0). Patronul FCSB l-a criticat pe Moruțan, dar și pe Dennis Man.

Moruțan a intrat în locul lui Pintilii, în minutul 15, dar a fost schimbat la pauză cu Florinel Coman. „Mbappe” a rezolvat meciul, cu penalty scos și gol, iar Gigi Becali l-a desființat pe Moruțan, cel despre care spunea, mai devreme, că e monitorizat de Guardiola și că valorează, de fapt,100 de milioane de euro.

Parcă nu am văzut un spirit de război, trebuie să fim atenți, pentru că nu se mai permit greșeli. Man nu mi-a plăcut deloc. Dacă vrei să valorezi 60 de milioane, nu trebuie să intri relaxat. Coman intrat la pauză și a câștigat jocul.

Moruțan, nu putem să stăm după el. Noi trebuie să câștigăm campionatul. Nu mai este timp de promovat jucători.

Nu e pronblma noastră acum Moruțan, că-l afectează, că nu-l afectează schimbarea, e problema lui. Dacă e deștept, nu îl afectează. El stătea pe acolo pe teren, greșea miungi. Nu iei campionatul cu copii.

Nu bați CFR, trebuie să-și iei adio, ce calcule să-ți mai faci„, a declarat, la final, Gigi Becali.