Becali a luat decizia după înfrângere! Ce se întâmplă cu Dică

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 08 octombrie 2018, ora 01:31,

Gigi Becali a analizat înfrângerea suferită de FCSB, 0-1 cu Concordia Chiajna, şi a luat o decizie legată de viitorul lui Nicolae Dică pe banca tehnică.

Finanţatorul vicecampioanei consideră că înfrângerea suferită în faţa echipei lui Dorinel Munteanu a fost întâmplătoare. Mulţumit că echipa este în continuare pe primul loc, Becali nu are de gând să îl înlocuiască pe Dică.

Nici eu nu am niciun gând de demitere. Noi am jucat azi, a fost o chestiune așa, am jucat doar la o poartă. Tănase, dă gol dacă ești atacant. Nu există demisie, nu există demitere. Nu fac caz dintr-o chestie de nimic. Am jucat bine, ca dovadă că nu au fost schimbări la pauză„, a explicat finanţatorul la Digi Sport.

Fostul internaţional Gabi Balint fusese tranşant la adresa antrenorului de la FCSB, după prestaţia dezamăgitoare a echipei.

Mă aşteptam să se facă nişte schimbări mai rapid şi nu înţeleg de ce nu s-au făcut. Situaţia nu cred că e prea bună, mai ales pentru Dică. Eu nu îl mai văd la cârma echipei. Oricât ar ţine patronul la el, jocul echipei e foarte slab. El este un antrenor compromis de mult timp pentru că a acceptat nişte lucruri pe care jucătorii le-au observat şi nu mai are autoritate în faţa jucătorilor. Eu cred că va fi schimbat, chiar acum„, declarase Balint la finalul partidei.

Pentru FCSB urmează o deplasare complicată în Liga 1. Roş-albaştrii vor juca la Craiova primul meci după pauza internaţională, pe 21 octombrie.