VIDEO | Bayern vrea revanşa la Paris! Întrebarea care l-a făcut pe Muller să ţipe la un ziarist

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 13 aprilie 2021, ora 11:38,
bayern
bayern

Bayern Munchen vine la Paris cu gândul să întoarcă înfrângerea suferită în tur şi să prindă un loc în semifinalele UEFA Champions League. În prima manşă a sferturilor, parizienii s-au impus cu 3-2 la Munchen.

Conferinţa de presă a bavarezilor l-a scos din minţi pe Thomas Muller! Atacantul lui Bayern l-a întrerupt pe unul dintre ziarişti, la care a strigat: „Halt! Stop!”. Neamţul a postat zilele trecute pe Instagram un mesaj în care îl ruga pe Arjen Robben să revină la Munchen. Jurnalistul german l-a întrebat dacă motivul a fost lipsa de calitate a coechipierilor săi.

Vezi această postare pe Instagram

O postare distribuită de HaytersTV (@hayterstv)

Bayern crede în calificare

Chiar şi în absenţa golgeterului Lewandowski, aflat în recuperare după accidentarea suferită în pauza internaţională, nemţii sunt convinşi că pot întoarce rezultatul. Statistica meciului tur este principalul argument al celor de la Bayern. În prima manşă, Bayern a avut 31 de ocazii de gol, iar raportul şuturilor pe spaţiul porţii a fost 12-4.

bayern
sursa foto: Profi Media Images

„Sunt convins că ne vom califica, fiindcă suntem echipa mai bună. În tur am fost echipa mai bună, chiar dacă rezultatul din păcate nu reflectă asta. Rezultatul va depinde mult de starea noastră de spirit, dar şi de eficacitatea noastră. În tur am dovedit o stare de spirit bună, dar n-am fost destul de eficienţi. De data aceasta avem nevoie de amândouă. Au fost periculoşi de trei ori şi au dat trei goluri. În afară de ele, nu-mi amintesc multe ocazii ale parizienilor” – a explicat mijlocaşul lui Bayern, Joshua Kimmich.

PSG – Bayern, returul dublei manşe din sferturile de finală şi reeditarea ultimei finale de Champions League (câştigate de Bayern cu 1-0), se joacă diseară, de la ora 22:00, pe stadionul Parc des Princes, din Paris.

În celălalt meci al serii, Chelsea primeşte vizita portughezilor de la FC Porto. În tur, londonezii s-au impus cu 2-0 în deplasare. Partida se va disputa la Sevilla.

PSGjoshua kimmichreturBayernthomas mullersferturi de finalaUEFA Champions League