VIDEO | Bayern pierde trei puncte imense cu Leverkusen! Borussia are șanse mari să ia titlul în Germania

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 02 februarie 2019, ora 19:25,
Bayern Leverkusen

Bayern a întrerupt o serie foarte bună la Leverkusen, acolo unde a cedat cu 1-3.

Oaspeții au condus la pauză după golul lui Goretzka, însă echipa lui Bosz a revenit spectaculos după pauză, prin reușitele semnate de Bailey, Volland și Alario.

Dortmund putea să se distanțeze la 9 puncte de rivală, însă Borussia a remizat la Frankfurt (1-1), după golurile înscrise de Reus și Jovic în prima repriză.

Pentru prima oară în acest sezon de Bundesliga, Bayern și Dortmund se împiedică în aceași etapă.

Distanța între Bayern și Dortmund este acum de 7 puncte. Ambele vor juca săptămâna viitoare în optimile Cupei Germaniei: Bayern are meci cu Hertha, iar Dortmund o întâlnește pe Bremen.