VIDEO | Bătaie generală, după ce Unirea Dej a obţinut promovarea în Liga a 2-a

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 30 mai 2021, ora 10:26,
Bataie generala Dej

Unirea Dej a obţinut promovarea în Liga a 2-a, după de a câştigat barajul de accedere în acest eşalon la ultima fază a meciului.

Remiza cu SCM Zalău, scor 1-1, le-a fost de ajuns celor de la Unirea Dej pentru a promova în Liga a 2-a, unde îi aşteaptă dueluri şi mai tari.

Ajuns la Zalău, fostul mijlocaş de la FCSB, Mihai Onicaş, a deschis scorul pentru gazde în minutul 60, iar golul promovării pentru Dej a venit în minutul 90+6, când Marius Cătinean a reluat cu capul mingea la prima bară.

Dacă cei de la Dej au exultat de bucurie la finalul jocului, cei de la Zalău au început să plângă pe terenul de fotbal. Bucuria fătă margini a oaspeţilor i-a înfuriat pe cei de la Zalău, care au început un scandal. Direct pe stadion s-a dat drumul la o bătaie generală cu pumni şi picioare. Apele s-au liniştit după ce au intervenit staff-urile celor două echipe, iar cei de la Dej au putut primi trofeul de campioni ai barajului de promovare.

Unirea Dej a evoluat timp de 10 sezoane în Liga a 2-a, ultima oară fiind prezentă în eşalonul secund în sezonul 2006/2007.

Sursa foto- AS47/Facebook

Citeşte şi Corona Braşov, prima echipă promovată în Liga a 2-a! Când se dispută celelalte meciuri de baraj