VIDEO | Barcelona – Valencia 2-2. Messi a reușit o dublă și i-a salvat pe catalani

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 02 februarie 2019, ora 21:26,
Barcelona Valencia

Valencia a avut o primă repriză de vis pe Camp Nou, în fața Barcelonei, iar oaspeții au fost în avantaj la pauză, scor 2-1.

Gameiro a deschis scorul după un contraatac, iar Dani Parejo a majorat apoi avantajul Valenciei, din penalty.

Leo Messi a salvat-o și de această dată pe Barcelona! Argentinianul a redus din diferență înainte de pauză (din lovitură de la 11 metri), iar apoi a egalat, după pauză. Partida de pe Camp Nou s-a încheiat cu scorul de 2-2.

Argentinianul a ajuns la 50 de goluri înscrise din penalty și a ajuns pe podium la acest capitol, în La Liga.

Catalanii se pregătesc acum de marele derby cu Real Madrid, din Cupa Spaniei.