Bărbuț a dezvăluit secretul din spatele execuțiilor de excepție cu Viitorul: „Le-am exersat în perioada de pauză”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 06 iunie 2020, ora 19:38,
Cristi-Bărbuț

Universitatea Craiova a arătat mai bine în cel de-al doilea amical pe care l-a disputat cu Viitorul, astăzi. După ce în primul meci capitulaseră cu 0-3, oltenii au reușit să se impună în cel de-al doilea cu 2-1.

Cristi Bărbuț, atacantul oltenilor, a marcat golurile victoriei în urma unor execuții de excepție, cu piciorul stâng.

„Am reușit două goluri frumoase, cu stângul, sper să vină altele și în campionat. Mă bucur că am marcat, că am câștigat și că am făcut un antrenament foarte bun. În această pauză am exersat foarte mult finalizarea și mă bucur că acest lucru m-a ajutat. Ne-a fost dor de fotbal și cred că s-a văzut acest lucru. Mă bucur că am reușit să oferim acest spectacol, fiind primul meci televizat după atâta timp de pauză. Acum așteptăm meciurile oficiale.

Este greu de spus dacă mai avem nevoie de pregătire. Sper să fim bine la meciul de vineri și să dăm totul pe teren. Trebuie să ne concentrăm pe primul meci, cu Botoșaniul, să câștigăm cele trei puncte și cu siguranță ne gândim și la campionat. Toate meciurile din play-off sunt grele, dar trebuie să obținem cele trei puncte de fiecare dată când intrăm pe teren. Sper să continuu să înscriu, dar cel mai important este să câștige echipa”, a spus Cristi Bărbuț la finalul celui de-al doilea meci disputat cu Viitorul.

Universitatea Craiova a învins, cu scorul de 2-1 (1-1), formaţia FC Viitorul, în cel de-al doilea meci amical disputat, sâmbătă, între cele două echipe.