Bălgrădean își pune cenușă în cap: „Am pierdut două puncte din cauza mea”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 02 februarie 2019, ora 16:23,
Balgradean
Balgradean

Portarul FCSB, Cristian Bălgrădean, și-a cerut scuze pentru gafa comisă în prima repriză a meciului cu Dunărea Călărași, scor 1-1. Bălgrădean este convins că noul antrenor Mihai Teja a adus o schimbare în bine la echipă.

La Călărași, Dennis Man (16′) și Ndiaye Mediop (30′) au înscris.

La golul călărășenilor, Bălgrădean a degajat greșit, iar Planici a fost depășit ușor de către Mediop, care a șutat destul de slab cu piciorul stâng. Portarul roș-albaștrilor a scăpat mingea pe sub el. (VIDEO)

Le cer scuze colegilor, am pierdut două puncte din cauza mea. Acum vorbele sunt de prisos, nu-și mai au rostul. Am pierdut două puncte din cauza mea astăzi. Nu se pune problema să-mi reproșeze vreun coleg sau Mister. Mai aveam 45 de minute în care puteam să întoarcem scorul, n-a fost să fie. Cred că meritam victoria astăzi.

Astăzi, avem cinci puncte de recuperat față de CFR. Dacă CFR reușește să câștige se fac opt, la înjumătățire rămân patru. Cred că domnul Teja a reușit să producă schimbarea de care aveam nevoie. Steaua pasează mult, are posesie. Cred că în viitor vom arăta mult mai bine„, a spus Bălgrădean la DigiSport.

cristi balgradeandunarea calarasi1-1gafaliga 1balgradeanportarfcsb