Balaj explică dezastrul de la FCSB – Craiova. De ce a greșit Hațegan

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 01 aprilie 2019, ora 13:57,
hategan fcsb

Brigada de arbitri a greșit flagrant la meciul FCSB – Craiova. Cea mai mare dintre erori este anularea golului marcat de Benzar în minutul 55.

Fost arbitru internaţional, Cristian Balaj, susține că Hațegan a greșit din cauza suprasolicitării.

Ovidiu Haţegan a arbitrat 4 meciuri în 10 zile Belgia – Rusia (21 martie, scor 3-1), Al Hilal- Ohod (Arabia Saudită 23 martie), Cehia- Brazilia (26 martie, 1-3), și  FCSB- Universitatea (31 martie, 3-2).

Cele mai multe greşeli le-am făcut când veneam de la meciuri internaţionale şi eram obosit. Schimbam trei avioane, aveam o zi de pauză, după care arbitram. Mi-au trebuit ani să înţeleg de ce greşeam în meciurile acelea. Am ajuns să fac hârtie la Comisia de arbitrii şi i-am rugat să nu mai fiu delegat după meciurile internaţionale”, a declarat Cristi Balaj în emisiunea Sport Center.