Au ramas mai puțin de 24 de ore pâna la debutul Campionatului Mondial din Rusia!

Joi, 14 iunie, Rusia și Arabia Saudita se vor întâlni la Moscova, pe arena Lujniki, într-un meci din grupa A.

Finala e programata tot la Moscova, pe același stadion, pe data de 15 iulie.

La start vor fi 32 de echipe și 8 grupe (cu 4 formații), iar în total avem 64 de meciuri.

Programul meciurilor de la Campionatul Mondial din Rusia:

Grupa A:

14 iunie, ora 18:00: Rusia – Arabia Saudita (Moscova, Lujniki)
15 iunie, ora 15:00: Egipt – Uruguay (Ekaterinburg)
19 iunie, ora 21:00: Rusia – Egipt (Sankt Petersburg)
20 iunie, ora 18:00: Uruguay – Arabia Saudita (Rostov-pe-Don)
25 iunie, ora 17:00 Uruguay – Rusia (Samara)
25 iunie, ora 17:00 Arabia Saudita – Egipt (Volgograd)

Grupa B:

15 iunie, ora 18:00: Maroc – Iran (Sankt Petersburg)
15 iunie, ora 21:00: Portugalia – Spania (Soci)
20 iunie, ora 15:00: Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki)
20 iunie, ora 21:00: Iran – Spania (Kazan)
25 iunie, ora 21:00: Spania – Maroc (Kalinigrad)
25 iunie, ora 21:00: Iran – Portugalia (Saransk)

Grupa C:

16 iunie, ora 13:00: Franța – Australia (Kazan)
16 iunie, ora 19:00: Peru – Danemarca (Saransk)
21 iunie, ora 15:00: Franța – Peru (Ekaterinburg)
21 iunie, ora 18:00: Danemarca – Australia (Samara)
26 iunie, ora 17:00: Danemarca – Franța (Moscova, Lujniki)
26 iunie, ora 17:00: Australia – Peru (Soci)

Grupa D:

16 iunie, ora 16:00: Argentina – Islanda (Moscova, Spartak)
16 iunie, ora 22:00: Croația – Nigeria (Kalinigrad)
21 iunie, ora 21:00: Argentina – Croația (Novgorod)
22 iunie, ora 18:00: Nigeria – Islanda (Volgograd)
26 iunie, ora 21:00: Islanda – Croația (Rostov)
26 iunie, ora 21:00: Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg)

Grupa E:

17 iunie, ora 15:00: Costa Rica – Serbia (Samara)
17 iunie, ora 21:00: Brazilia – Elveția (Rostov)
22 iunie, ora 15:00: Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg)
22 iunie, ora 21:00: Serbia – Elveția (Kalinigrad)
27 iunie, ora 21:00: Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak)
27 iunie, ora 21:00: Elveția – Costa Rica (Novgorod)

Grupa F:

17 iunie, ora 18:00: Germania – Mexic (Moscova, Lujniki)
18 iunie, ora 15:00: Suedia – Coreea de Sud (Novgorod)
23 iunie, ora 18:00: Germania – Suedia (Soci)
23 iunie, ora 21:00: Coreea de Sud – Mexic (Rostov)
27 iunie, ora 17:00: Mexic – Suedia (Ekaterinburg)
27 iunie, ora 17:00: Coreea de Sud – Germania (Kazan)

Grupa G:

18 iunie, ora 18:00: Belgia – Panama (Soci)
18 iunie, ora 21:00: Tunisia – Anglia (Volgograd)
23 iunie, ora 15:00: Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak)
24 iunie, ora 15:00: Anglia – Panama (Novgorod)
28 iunie, ora 21:00: Anglia – Belgia (Kalinigrad)
28 iunie, ora 21:00: Panama – Tunisia (Saransk)

Grupa H:

19 iunie, ora 15:00: Polonia – Senegal (Moscova, Spartak)
19 iunie, ora 18:00: Columbia – Japonia (Saransk)
24 iunie, ora 18:00: Japonia – Senegal (Ekaterinburg)
24 iunie, ora 21:00: Polonia – Columbia (Kazan)
28 iunie, ora 17:00: Senegal – Columbia (Volgograd)
28 iunie, ora 17:00: Japonia – Polonia (Samara)

Optimile de finală:

30 iunie, ora 16:00 (optimi1) 1C – 2D (Kazan)
30 iunie, ora 20:00 (optimi2) 1A – 2B (Soci)
1 iulie, ora 16:00 (optimi3) 1B – 2A (Moscova, Lujniki)
1 iulie, ora 20:00 (optimi4) 1D – 2C (Nijni Novgorod)
2 iulie, ora 16:00 (optimi5) 1E – 2F (Samara)
2 iulie, ora 20:00 (optimi6) 1G – 2H (Rostov-pe-Don)
3 iulie, ora 16:00 (optimi7) 1F – 2E (Sankt Petersburg)
3 iulie, ora 20:00 (optimi8) 1H – 2G (Moscova, Spartak)

Sferturi de finală:

6 iulie, ora 16:00 (sfertul 1): câștigătoare optimi1 – câștigătoare optimi2 (Nijni Novgorod)
6 iulie, ora 20:00 (sfertul 2): câștigătoare optimi5 – câștigătoare optimi6 (Kazan)
7 iulie, ora 16:00 (sfertul 3): câștigătoare optimi7 – câștigătoare optimi8 (Samara)
7 iulie, ora 20:00 (sfertul 4): câștigătoare optimi3 – câștigătoare optimi4 (Soci)

Semifinale:

10 iulie, ora 20:00 (semifinala 1): câștigătoare sfert 1 – câștigătoare sfert 2 (Sankt Petersburg)
11 iulie, ora 20:00 (semifinala 2): câștigătoare sfert 3 – câștigătoare sfert 4 (Lujniki, Moscova)

Finala mică:

14 iulie, ora 16:00 Învinsele din semifinalele 1 și 2 (Sankt Petersburg)

FINALA MARE:

15 iulie, ora 17:00 Învingatoarele din semifinalele 1 și 2 (Lujniki, Moscova)