Au revenit aranjamentele în Liga 1? Gigi Becali: „Mă costa 200.000 de euro și eram campioni acum”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 22 mai 2018, ora 22:28,

O nouă afirmație șocantă marca Gigi Becali! Fostul finanțator al FCSB a anunțat că roș-albaștrii puteau să câștige această ediție a Ligii 1 dacă ar fi dat 200.000 de euro, fără a oferi detalii suplimentare. Becali a lăsat de înțeles că o echipă din play-off ar fi fost dispusă să facă jocurile FCSB-ului în lupta pentru titlu.

FCSB s-a clasat pe locul doi în sezonul actual al Ligii 1, iar CFR a câștigat campionatul. Bucureștenii au cedat prima poziție în clasament după înfrângerea surprinzătoare din deplasare cu CSM Poli Iași, scor 0-1.

Mă costa încă 200.000 de euro și eram campioni acum. Dar eu sunt corect! Mai multe nu vreau să spun. Am spus că nu se mai fac lucruri de genul ăsta pentru că eu nu fac. Autoritățile de la Iași sunt un milion la sută corecte și nu se pune problema să aibă legătură … sau cu transferul lui Qaka. Cine e nebun să facă așa ceva? Am pierdut titlul și asta este. Puteam să bat la Iași și să mă încurc cu Craiova și Astra.

Nimeni nu a dat vreun ban în plus ca să ia titlul. Bag mâna în foc că nu e vorba despre bani. Dacă e ceva, e vorba despre ceea ce s-a întâmplat anul trecut. Oamenii de fotbal sunt împotriva mea. Poate e vorba despre invidia față de jucătorii care au venit de acolo la Steaua. Eu sunt vinovatul principal, prin lăudăroşenia pe care o fac! Le suport și asta este. N-a fost vorba despre niciun blat„, a spus Becali la Digi Sport.