VIDEO | Atenție, Rednic! GAZ METAN o învinge pe VOLUNTARI înaintea meciului cu DINAMO

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 12 noiembrie 2018, ora 22:02,
Gaz Metan
Gaz Metan

Gaz Metan e tot mai aproape de play-off, după 2-0 pe teren propriu cu Voluntari.

Fofana a deschis scorul încă din minutul 10, printr-o lovitură de cap, iar Marius Constantin a lămurit lucrurile înainte de pauză: fostul rapidist a punctat pentru 2-0 din penalty, în minutul 40.

Pauză : Avem 2-0, în acest moment ne-am distanţat în play-off la 5 puncte de play-out!!

Publicată de Gaz Metan Mediaş pe Luni, 12 Noiembrie 2018

Gaz Metan e tot mai aproape de play-of, iar medieșenii lansează un avertisment serios pentru Dinamo, înaintea meciului de la București.

ECHIPELE:

Gaz Metan Mediaş: Pleşca – V. Creţu, I. Cristea, M. Constantin, Busu (Roberto Romeo ’90+2)- Fofana, Luis Aurelio – Olaru (Trif ’81), Ivanov, Ely Fernandes (Chamed ’84)- Fortes

Antrenor: Mihai Teja

FC Voluntari: Vâtcă – Hodorogea, Balaur, Armas, Al. Vlad – I. Gheorghe, Răuţă, Căpăţână, Ciucur (Deac ’61)- Gadze (Kabasele ’77), Tudorie (Malfleury ’32)

Antrenor: Ioan Andone

Victorieeee✌✌✌Gaz Metan Mediaş 2-0 FC Voluntari?Suntem pe locul 5 în play-off?Ne-am desprins la 5 puncte de play-out✅