Atenție, Metaloglobus! O nouă victorie la scor pentru echipa lui Viorel Moldovan!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 17 februarie 2021, ora 16:23,
FCPetrolul4
FCPetrolul4

FC Petrolul, echipa pregătită de Viorel Moldovan s-a „încălzit” înaintea reluarea campionatului.

Ploieștenii au susținut un meci amical înaintea reluării campionatului cu echipa din liga a 3-a ACS Șomuz Fălticeni. Băieții lui Viorel Moldovan s-au impus cu 5-0.

sursa foto: fcpetrolul.ro

„Lupii-galbeni” au deschis scorul în minutul 10 prin Mitrea iar după două minute și-au dublat avantajul prin Balint stabilind scorul primei reprize.

După pauză, ploieștenii au mai marcat de trei ori, prin Roige în minutul 65, Buhăescu în minutul 68 și Vajushi a închis tabela în minutul 83 al meciului test pentru echipa condusă de Viorel Moldovan.

ECHIPA DE START a Petrolului:

Avram – Mondragon – Nicolae – Huja – Manolache – S. Pană – Mitrea – Bratu -Ekollo – Poelmans – Balint

FC Petrolul primește vizita celor de la Metaloglobus București pe stadionul „Ilie Oană”, marți 23 februarie meci din cadrul etapei a 16-a a Ligii 2. Echipa condusă de Viorel Moldovan ocupă locul 6 în eșalonul secund cu 21 de puncte.

liga 2metaloglobus bucurestivictoriefc petrolulrealitateameci amicalviorel moldovan