Atac dur lansat de un om de bază al naționalei Italiei: ”Mama proștilor e mereu gravidă”

Articol de Realitatea Sportivă null - Publicat duminică, 18 noiembrie 2018, ora 14:51,
Bonucci1
Bonucci1

Italia a jucat seara trecută un meci important pentru prima poziție în compania Portugaliei. Leandro Bonucci a fost huiduit permanent pe San Siro de fanii milanezi, care consideră că fotbalistul a trădat revenind la Juventus.

Meciul s-a terminat cu un scor clasic italienesc, 0-0. Cristiano Ronaldo a fost spectator și, sub privirile lui, campioana Europei este prima națională calificată în semifinalele Ligii Națiunilor.

Leonardo Bonucci a fost în centrul atenției la meciul disputat pe San Siro. Cei 70.000 de fani prezenți l-au huiduit la fiecare atingere de balon. Susținătorii Milanului nu l-au iertat pentru că s-a întors la Juventus.

”Mama imbecililor e mereu gravidă. Am încrederea antrenorului și a colegilor și asta e tot ce contează.” a declarat fundașul lui Juventus la conferința de după meci.

”Am încercat, în special în prima repriză. Am avut acele 2-3 ocazii mari de a marca. În repriza a doua dn păcate jocul nostru a fost slab.” a mai completat Bonucci.