Astra – Sepsi 1-1. ALIBEC a fost doar REZERVĂ! Punct mare obținut de echipa lui Neagoe

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 04 august 2018, ora 19:53,
Astra Sepsi
Astra Sepsi

Astra n-a mai repetat jocul excelent din prima etapă, atunci când a învins-o pe FCSB (1-0), iar Sepsi a plecat cu un punct mare de la Giurgiu. Partida s-a terminat cu scorul de 1-1.

Cu Alibec pe banca de rezerve, Astra a deschis scorul încă din minutul 3, prin Laurențiu Buș, cel care a înscris din voleu după centrarea lui Llullaku.

Astra, la care Alibec a intrat în minutul 57, a fost aproape de golul al doilea, însă Sepsi a dat în cele din urmă lovitura, în repriza secundă. Simonovski l-a învins pe Iliev, iar oaspeții putea obține chiar toate cele trei puncte: Tandia a tras însă puțin pe lângă poartă, din afara careului.

ECHIPELE:

Astra Giurgiu: P. Iliev – Belu Iordache, Erico Da Silva, Bejan, Al. Stan – Mrzljiak, Biceanu (Begue ’71) – S. Balaure, Roşu (Moise ’82), L. Buş (Alibec ’57) – Llullaku.

Antrenor: Marius Măldărăşanu

Sepsi: Niczuly – Moura, Viera, Jovanovic, Sato – Velev, Vaşvari – Hamed (Drăghici ’35), I. Fulop (Simonovski ’53), Nouvier (Mensah ’54) – Tandia.

Antrenor: Eugen Neagoe