Astra – CSM Poli Iași 3-0. Echipa lui Mulțescu speră la podium!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 30 aprilie 2018, ora 22:43,
Astra Iasi
Astra Iasi

Astra trece printr-o perioadă excelentă și chiar speră la podium după trei victorii la rând: luni, echipa lui Mulțescu a învins-o clar pe CSM Poli Iași, scor 3-0.

Abang a deschis scorul încă din minutul 10, printr-o lovitură de cap, iar Alexandru Stan a făcut 2-0 imediat după pauză, cu un șut de excepție.

Astra a continuat să preseze, iar scorul final a fost 3-0 pentru giurgiuveni: în minutul 82, Dandea a înscris dintr-un penalty acordat după un fault comis în careu asupra lui Seto.

Astra, peste Viitorul

Cu 32 de puncte, Astra trece peste Viitorul în clasament și speră să prindă podiumul. Echipa lui Mulțescu este la 3 puncte în spatele Craiovei.

ECHIPELE:

Astra: Iliev – Erico, Bejan (Culda ’90), Polczak – Al. Stan (Buş ’83), Dandea, Seto, Radunovici – Balaure (Butean ’46), Abang, Fl. Matei

Antrenor: Gheorghe Mulţescu

CSM Poli Iaşi: Kelava – Sin, Jakodinskis, Mihalache, Panţâru (Danale ’51) – Cioinac, Mihăescu – Platini (Vlădeanu ’51), Jo (Ştefănescu ’72), Zaharia – Kizito

Antrenor: Flavius Stoican