„Asta ne-a omorât!” Explicația lui Bergodi după eșecul cu CFR Cluj

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 14 septembrie 2019, ora 07:11,
bergodi
bergodi

CFR Cluj s-a impus cu 5-0 în partida cu FC Voluntari, în care ilfovenii au avut doi jucători eliminați în prima jumătate de oră.

În minutul 2, era deja 1-0 pentru CFR, iar Simonovski și Rodriguez au fost eliminați. Cristiano Bergodi consideră că acesta a fost motivul înfrângerii la scor.

”Din păcate meciul a început și s-a terminat imediat. Când am primit un gol după două minute și după aceea vine și o eliminare și, după 28 de minute, mai vine al doilea cartonaș roșu, meciul s-a terminat.

Din păcate nu era acesta un meci în care puteam face cine știe ce. Riști să faci o figură proastă în fața acestei echipe. Meciul ăsta trebuie uitat imediat. Ne-a omorât faptul că am pierdut doi jucători după 28 de minute. Am greșit la primul gol. Ei au plimbat mingea repede, au făcut 2 contra 1 pe bandă”, a spus Bergodi.