Armăsarii au redevenit mânji! FCSB a pierdut meciul amical disputat împotriva ultimei clasate din Liga 1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 03 iunie 2020, ora 14:18,
fcsb
fcsb

Gigi Becali se mândrea cu doar câteva în zile că a fost la baza sportivă a FCSB din Berceni, iar fotbaliștii săi arată o formă fizică de invidiat.

În ciuda condiției fizice excelente pe care au arătat-o roș-albaștrii la antrenamente, la primul meci test, fotbaliștii lui Bogdan Argeș Vintilă s-au văzut învinși de ultima clasată din Liga 1.

Partida s-a disputat după reguli speciale. Reprizele au durat 60 de minute, iar la centru a fost Alexandru Tudor, în timp ce „secundul” FCSB, Mihai Pintilii, a jucat rolul de arbitru de tușă.

După primele 60 de minute rezultatul de pe tabelă era 0-0, însă FC Voluntari a reușit să dea lovitura în partea secundă, marcând de două ori prin Simonovski și Căpățînă.

Liga 1 se va relua începând cu data de 12 iunie. LPF a anunțat programul etapei a 3-a din play-off și play-out.