VIDEO | Argeșul trimite Dinamo pe loc de retrogradare. Alb-violeții nu pierd de 3 etape. FC Argeș-Voluntari 2-1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 30 octombrie 2020, ora 21:33,
fc arges
fc arges

FC Argeș este în formă și nu pierde de trei etape. A legat două victorii și un egal la Viitorul acasă. Alb-violeții au câștigat și contra Voluntariului, cu 2-1.

Piteștenii au deschis scorul în minutul 33, prin reușita lui Meza Colli, care a stabilit și rezultatul primei reprize, 1-0 pentru FC Argeș.

După pauză, Grecu l-a învins și el pe portarul ilfovenilor și a dus scorul de 2-0 pentru FC Argeș.

După alte 10 minute, Lopes a încercat să centreze în careu, însă mingea l-a lovit în mână pe Maric și arbitrul a dictat penalty pentru FC Voluntari. Ion Gheorghe a transformat fără probleme.

Pe final, Voluntari a rămas în inferioritate numerică în prelungiri, iar Ionuț Balaur va lipsi în etapa viitoare. În urma acestui rezultat, FC Argeș a urcat pe locul 13, cu 7 puncte, în timp ce FC Voluntar a ratat șansa de a urca pe loc de play-off. Ilfovenii ocupă locul 10, cu 10 puncte.