Ardelenii n-au rivali în Liga 1: ”Când eşti pe primul loc, toți vor să te omoare”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 20 octombrie 2019, ora 08:53,
CFR Bucurie
CFR Bucurie

CFR Cluj a câștigat derby-ul cu Universitatea Craiova, scor 2-0, și rămâne în fruntea clasamentului Ligii 1.

Lacina Traore și Omrani au marcat pentru ardeleni în partida de seara trecută.

Billel Omrani a jucat doar 19 minute în meciul cu ”Leii” din Bănie și a închis tabela de scor. Fotbalistul este de părere că ardelenii au demonstrat de ce au câștigat titlul 2 ani la rând și de ce se află pe primul loc în Liga 1.

”Chiar înainte să intru, Lacina a marcat şi am fost foarte fericit, pentru că eu şi Lacina suntem prieteni foarte buni. Am intrat şi după cinci minute am marcat şi eu, aşa că m-am bucurat foarte mult şi pentru mine şi pentru echipă, pentru că a fost o victorie importantă în faţa Craiovei.

Aveam nevoie să câştigăm acest meci pentru a le demonstra tuturor că suntem cei mai buni, pentru moment. Când eşti pe primul loc în clasament, toată lumea vrea să te omoare, să îţi ia locul. Am demonstrat că suntem cei mai buni” a declarat Omrani după derby-ul cu oltenii.