Arbitrul Marius Avram s-a accidentat într-un meci din preliminariile Europa League

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 17 iulie 2018, ora 22:24,
Marius-Avram-arbitru

Arbitrul Marius Avram s-a accidentat în timpul meciului Honved Budapesta – FK Rabotnicki Skopje, din turul 1 preliminar al Europa League, şi a fost scos cu targa de pe teren.

Potrivit presei ungare, Marius Avram și-a luxat glezna în minutul 27 al partidei, la scorul de 2-0 pentru Honved.

Rezerva Iulian Călin a fost nevoit să arbitreze la centru. Călin i-a arătat cartonaşul roşu unui jucător din echipa oaspeţilor şi a acordat un penalty pentru Honved, în minutul 62, din care gazdele au marcat al treilea gol.

Din brigada de arbitri au mai făcut parte asistenţii Cristian Orbuleţ şi Vladimir Urzică.

Marius Avram (38 de ani) este arbitru FIFA din 2010 și a oficiat la centru peste 50 de partide din Liga Campionilor și Europa League.

Honved s-a calificat în turul doi preliminar al Europa League. Maghiarii s-au impus cu 4-0 în manșa retur, după ce în tur pierduseră cu 1-2.

accidentarerabotnickiHonved Budapestaarbitruiulian călinmarius avramEuropa Leaguepreliminarii