Ar fi mutarea anului în Liga I! Nistor ar putea ajunge la o mare rivală!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 14 decembrie 2019, ora 11:42,
fcsb dinamo
fcsb dinamo

Căpitanul Dan Nistor ar putea pleca de la Dinamo în această iarnă. Mijlocașul are oferte de la arabi, dar este dorit și de o mare rivală din Liga I.

Deși e cel mai bun dinamovist în acest sezon, Nistor a intrat în conflict cu suporterii după înfrângerea cu Sepsi, în care a fost eliminat în minutul 73, după ce tot el deschisese scorul în minutul 61.

Echipa lui Grozavu a egalat la puțin timp de la eliminarea lui Nistor și apoi a câștigat meciul.

DETALII AICI: VIDEO | Ceață densă la Dinamo! Play-off-ul e departe, după eșecul cu Sepsi! Nistor, înger și demon pentru ‘câini’

Mijlocașul s-a certat rău cu fanii, a fost înjurat și apostrofat. În condițiile în care tensiunile sunt iarăși mari în Groapă, căpitanul ar putea să plece.

Iar una dintre variante este chiar din Liga I. Universitatea Craiova are nevoie de un mijlocaș experimentat de calibrul lui Nistor, iar Victor Pițurcă ar putea face o ofertă în această iarnă.
În plus, oltenii speră să-l vândă pe bani buni pe Alexandru Cicâldău și ar rămâne descoperiți la mijloc.