VIDEO | Andronache are regrete după ultimul meci la FCSB: „Rezultatul nu e corect!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 22 august 2019, ora 22:28,
Andronache
Andronache

Vergil Andronache a încheiat interimatul la FCSB cu o remiză în fața portughezilor de la Guimaraes (0-0), însă tehnicianul consideră că echipa sa ar fi meritat să câștige.

„Ce ne-am propus înainte de meci am realizat. În prima repriză am dominat total jocul, din păcate nu am reuşit să marcăm. Am avut 2-3 ocazii clare. În repriza a doua s-au echilibrat lucrurile, dar rezultatul nu e corect.

Adversara noastră nu şi-a creat situaţii de gol. În repriza a doua, dacă scorul era 2-0, nu cred că se supăra nimeni. Cred că e aceeaşi situaţie ca în dubla cu Mlada, şansele sunt 50-50″, a spus Andronache, la ProX.

Tehnicianul dă de înțeles că va continua la FCSB și după venirea lui Bogdan Argeș Vintilă.

„Noi nu facem nimic altceva decât să asigurăm continuitatea. Ce se va hotărî, aia vom face. Suntem fericiţi că avem şanse reale de calificare, asta ne-am dorit de la început.

Noi vom munci la fel de mult din orice postură. Nu contează numele sau poziţia din club, fiecare dintre noi trebuie să pună umărul la calificare. Eu am făcut tot ce a depins de mine ca lucrurile din club să aibă o continuitate”, a încheiat Andronache.