Andrei Ivan a oferit informațiile potrivite despre FCSB. „Am vorbit foarte mult cu antrenorul”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 24 august 2018, ora 11:59,
ivan-rapid-viena

Andrei Ivan, atacantul echipei Rapid Viena, a declarat că i-a oferit antrenorului său foarte multe informații despre FCSB înaintea meciului tur din play-off-ul Europa League. Austriecii s-au impus cu 3-1 pe teren propriu și sunt favoriți la calificare.

Andrei Ivan (21 de ani) a intrat pe teren în minutul 68 și s-a remarcat prin câteva acțiuni periculoase în banda dreaptă.

Sunt fericit că am câștigat. Sperăm să facem un rezultat bun la București și să ne calificăm în grupe. Am jucat de la egal la egal, important e că am câștigat. Portarul nostru a fost în formă azi și ne bucurăm că a apărat bine. Am avut și noi ocaziile noastre. În prima repriză trebuia să mai marcăm. Avem șanse mari să ne calificăm dacă jucăm la fel și la retur.

Am vorbit foarte mult cu ”coach”, i-am zis aproape toată echipa, i-am zis că va juca Mihai Roman. Cred că l-a ajutat foarte mult. Şi i-am mai zis că vor juca foarte mult cu centrări. Contează să câştige echipa, aş fi foarte fericit să dau gol.

Cred că o să joc titular la meciul retur. Berisha a fost eliminat astăzi, iar eu ar trebui să joc. În campionat, în mod normal, eu joc în locul lui. Aș fi fericit să dau gol pe Național Arena„, a spus Ivan la Pro X.

Knasmullner (4′), Sonnleitner (39′) şi Schwab (49′) au înscris pentru austrieci, iar pentru FCSB a înscris Gnohere (46′). În repriza a doua, roș-albaștrii au ratat mai multe ocazii clare de gol.

Meciul retur va avea loc joia viitoare, de la ora 21:30, pe Arena Națională.