Analiză radicală după 0-0 în derby: ,,Petrea vorbeşte mult, dar nu spune nimic! CSU nu e Craiova, iar FCSB nu e Steaua”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 05 aprilie 2021, ora 14:58,
craiova fcsb1

FCSB şi Universitatea Craiova, în capul de afiş al etapei a 29-a a Ligii 1, jucat la Giurgiu, au terminat la egalitate, scor 0-0.

Cei de la Universitatea Craiova au ratat un penalty prin Cicâldău, în minutul 62, iar FCSB a avut primul şut pe spaţiul porţii abia în minutul 85, prin Florin Tănase.

Valeriu Răchită, fost fotbalist, a comentat pe baza meciului văzut aseară. Acesta l-a ironizat pe antrenorul celor de la FCSB, Toni Petrea, pentru modul în care comunică. Răchită este de părere că schimbările de la pauză ale celor de la FCSB nu au fost eloc inspirate şi au întors jocul în favoarea celor de la Craiova.

,,Toni Petrea ar putea face politică, ar fi bun în orice partid. Vorbește mult și nu spune nimic. Aș fi vrut să văd ce spune despre schimbările de la pauză. În prima repriză, FCSB a fost peste Craiova. Schimbările de la pauză au întors totul! Dar știm și noi ce se întâmplă la nivel de decizii la FCSB…

Lui FCSB îi lipsește Man, care era un jucător decisiv. Când echipa era slabă, Man apărea și decidea meciul.

Dar uite, vorbit de CSU care nu e Craiova și de FCSB care nu e Steaua! Și spunem că de 31 de ani nu a mai bătut Craiova în deplasare.”, a declarat Valeriu Răchită, pentru Pro X.

În urma rezultatului meciului de aseară, FCSB rămâne în continuare lider în Liga 1, cu 64 de puncte acumulate în urma celor 29 de meciuri disputate până acum.

De cealaltă parte, Universitatea Craiova se află în continuare pe locul 3 în Liga 1, cu 57 de puncte adunate în cele 29 de partide jucate în campionat.

Citeşte şi FOTO | FCSB și Craiova s-au încurcat reciproc! “Roș-albaștrii”, pas greșit înainte de play-off