Antrenament reușit pentru CFR Cluj înaintea partidei cu Dinamo! Pe cine au învins campionii într-un joc amical

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 27 martie 2021, ora 18:33,
cfr cluj
cfr cluj

CFR Cluj a trecut de Gaz Metan Mediaș cu scorul de 2-1, într-o partidă de pregătire care a avut loc la ora prânzului.

Larie a deschis scorul în minutul 23 pentru trupa pregătită de Mihai Teja, care însă nu a păstrat avantajul. Debeljuh a egalat până în pauză, apoi Deac a transformat un penalty în minutul 62 care a adus victoria campioanei României. Clujenii nu s-au putut baza pe jucătorii convocați la loturile naționale. Iată care au fost cele două distribuții pe care le-au folosit cei doi antrenori în disputa de astăzi:

CFR Cluj: Bălgrădean – Susic, Vinicius, Manea, Latovlevici, Hoban, Deac, Bordeianu, Rondon, Pereira, Debeljuh.

Gaz Metan Mediaş: Buzbuchi – Butean, Yuri, Larie, Horj, Velisar, De Moura, Francisco Junior, Deaconu, Ze Manuel, Morar.

Dacă CFR o va întâlni pe Dinamo, Gaz Metan va avea meci contra celor de la Astra în etapa următoare a Ligii 1. În cele două confruntări din Liga 1 dintre CFR Cluj și Gaz Metan, cele două echipe și-au împărțit victoriile. Medieșenii au luat trei puncte din Gruia, campionii s-au impus la Mediaș.