„Am văzut o reacție, după demiterea lui Bergodi!”-Mutu consideră că Rapid a strălucit în derby-ul cu FCSB fără antrenorul italian!

Articol de Mihai Dragomir - Publicat luni, 22 aprilie 2024, ora 15:53,
Rapid
Rapid

Rapid a spart șirul de înfrângeri cu un egal împotriva rivalei FCSB (2-2). Adrian Mutu a analizat prestația fostei sale echipe.

„Briliantul” consideră că giuleștenii s-au descurcat admirabil după plecarea lui Cristiano Bergodi. Iată ce a spus tehnicianul român despre abordarea formației bucureștene.

„Am văzut o reacție, după demiterea lui Bergodi!”

„Au fost două reprize diferite. În prima mi s-a părut Rapid mai bună. În a doua repriză, FCSB a apăsat mai mult pe accelerație și și-a creat mai multe pase de gol. Iar Rapid a așteptat mai mult la contraatac.

A fost un meci care s-a ridicat la nivelul de derby. Am văzut o reacție importantă din partea Rapidului, după demiterea lui Bergodi. Ceea ce e bine, era de așteptat. Cu toate că într-un derby nu prea ai nevoie de motivare din partea antrenorului. Ar trebui să vină de la sine. Fiind un meci important, un derby, care contează pentru suporterii Rapidului și cred că s-a văzut o reacție din partea Rapidului”, a mărturisit Adrian Mutu, potrivit Fanatik.