VIDEO | Am pierdut dramatic la Mondialul de handbal! Final de coșmar

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 04 decembrie 2019, ora 10:21,
romania-spania-handbal

România a fost aproape de un rezultat mare cu Muntenegru!

În al patrulea meci de la Mondiale, fetele noastre s-au descurcat excelent în prima repriză, iar la pauză a fost 12-11 pentru România.

Cu Neagu în mare formă, România a avut chiar și 4 goluri avantaj, însă Muntenegru a fost mult mai bună pe final și a marcat pe bandă rulantă, profitând de erorile incredibile pe care le-am făcut.

S-a terminat 27-26 pentru Muntenegru, iar pentru România urmează acum „finala” cu Ungaria.

Celelalte meciuri din grupa C, de miercuri, sunt Kazahstan – Spania şi Ungaria – Senegal.

În primul meci al grupei C, tricolorele au cedat la scor în faţa Spaniei, 16-31 (9-16), în al doilea au învins Senegalul, scor 29-24 (15-12), iar în al treilea s-a impus cu Kazahstan, scor 22-20.