„Am fost sunați de un sfert din populația Clujului!” Mesaj pentru Petrescu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 05 decembrie 2019, ora 21:50,
CFR Botosani

Meci tare în următoarea etapă din Liga 1!

CFR a vrut să amâne meciul cu Botoșani, dar moldovenii nici nu s-au gândit la asta.

Marius Croitoru susține că s-au făcut presiuni uriașe de la Cluj-Napoca.

”M-a sunat domnul Ifimte, a spus că l-au sunat cei de la Cluj, aproape un sfert din populatia Clujului dacă amânăm meciul sau nu. Am intrebat băieții, răspunsul lor a venit și pe un fond de supărare, eu i-am transmis răspunsul vestiarului. La Botoșani este o normalitate, normal că a ținut cont de vocea vestiarului. Este pur și simplu dorința vestiarului, ne-am exprimat punctul de vedere. Ne-au bătut în meciul tur, ne-au dat patru, o pot face și de această dată”, a spus Croitoru.

Tehnicianul a analizat pe scurt și înfrângerea de la Craiova (1-3).

”Scorul nu reflectă realitatea din teren. Păcat, am fost naivi, plătim tribut la 20-25 de minute. Nu înțeleg de ce, sunt niște fotbaliști cu calități incredibile, nu aveam de ce să ne temem. Le-am explicat ceea ce înseamnă Craiova, publicul din Craiova. Jocul mai frumos nu-ți aduce puncte. Ăsta este fotbalul. Le-am spus că nu au nimic de pierdut, din punctul meu de vedere suntem o echipă mai bună decât Craiova. Ne-am asumat când portarul s-a dus la acel corner”, a afirmat Croitoru.