Alex Cicâldău, lăudat după prestaţia cu FCSB: ,,Golul lui a fost o capodoperă”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 30 aprilie 2021, ora 14:44,
FCSB CRAIOVA HARUT CICALDAU

Alex Cicâldău este cel care a deschis scorul în meciul cu FCSB, din etapa a 4-a a play-off-ului Ligii 1, după ce a trimis mingea superb în plasă.

Plasat în interiorul careului de la FCSB, Alex Cicâldău a trimis mingea fără nicio şansă pentru Andrei Vlad, în minutul 38 al jocului.

Marcel Popescu, oficial al Universităţii Craiova, a povestit cum a trăit meciul cu rivalii la titlu. Acesta a descris golul lui Alex Cicâldău drept o capodoperă.

,,Am trăit intens până la 1-0, la 2-0 am fost mai relaxat. Un om în minus a însemnat ceva! În momentul în care reușești să te concentrezi și să mărești diferența cu un om în minut, nu este foarte simplu și nu se întâmplă foarte des. Primul gol – capodoperă, al doilea – gol de portar.

Mie mi s-a părut FCSB mai montata, mai angajată la efort, peste ce a arătat cu Sepsi. Asta e părerea mea și nu aș vrea să insistăm pe subiectul ăsta și să dăm apă la moară, să facem speculații. FCSB e o echipă solidă care poate să producă spectacol și rezultate. A fost într-o cădere, dar părerea mea e că azi a arătat mai bine decânt în meciul cu Sepsi.

Da, a fost corectă eliminarea lui Vătăjelu. Arbitrajul a fost la nivel de categorie Elite, Champions League.”, a declarat Marcel Popescu, pentru ProSport.

În urma rezultatului înregistrat aseară, între Craiova şi FCSB, scor 2-0, FCSB se află acum pe locul 2 în campionat, cu 39 de puncte, iar Craiova pe poziţia a 3-a, cu 37 de puncte.

Citeşte Mihai Rotaru anunţă hegemonia Craiovei, după victoria din derby: ,,Îi batem pe FCSB 30 de ani la rând”