Alex Chipciu are încredere în Dan Petrescu! „Trebuie să mă supun deciziilor! Ne apropiem de campionat”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 20 iunie 2020, ora 23:18,
dan-petrescu-alex-chipciu-cfr-cluj

Alexandru Chipciu a jucat 85 de minute pentru CFR Cluj în victoria din deplasare cu FC Botoșani, scor 2-0. Mijlocașul a declarat că are încredere în alegerile antrenorului Dan Petrescu și în șansele echipei sale pentru cel de-al treilea titlu la rând în Liga 1.

Ciprian Deac a deschis scorul în minutul 3, din penalty. Andrei Chindriș l-a faultat în careu pe Billel Omrani.

Tot Ciprian Deac a înscris și în minutul 12, din lovitură liberă de la marginea careului. Zidul gazdelor nu a avut reacție la șutul mijlocașului de la CFR Cluj.

Un teren greu, și la propriu și la figurat. La Botoșani e greu să câștigi! Asta e viața de fotbalist, antrenorul decide cine intră pe teren, el trebuie să ia deciziile. Când lucrurile nu merg, antrenorul este principalul responsabil pentru rezultate. Trebuie să te supui deciziile antrenorului și când intri trebuie să faci un meci cât mai bun.

E bine că am câștigat împotriva unei echipe bune, ne apropiem de campionat! Am fost accidentat două luni, dacă nu era pandemia nu mai jucam în acest campionat. Trebuie să mă supun deciziilor. Ne așteaptă un meci greu cu Craiova, sper să-l câștigăm„, a spus Alex Chipciu la DigiSport.

Chipciu (31 de ani) a venit la CFR Cluj în ianuarie 2020 și a jucat în doar trei meciuri.