Aduce Toni Petrea schimbarea la FCSB? „Sper să urmeze mai multe momente de bucurie. Avem mult de muncă”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 25 iulie 2020, ora 23:47,
toni-petrea-fcsb

FCSB a câștigat al doilea meci la rând sub comanda noului antrenor. După victoria cu Gaz Metan Mediaș, scor 1-0, Toni Petrea a declarat că vrea să câștige toate meciurile până la finalul acestui sezon din Liga 1, chiar dacă nu mai există o miză reală pentru ‘roș-albaștri’.

La Mediaș, Ionuț Vînă a înscris în minutul 21, cu un șut superb de la marginea careului.

Un rezultat bun, de moral pentru noi. S-a văzut o dispoziție bună de joc și azi, după finala Cupei. E devreme, avem mult de muncă. Am făcut trei schimbări la pauză pentru că cei doi juniori au făcut risipă mare de efort și s-au cam sufocat.

Adi Petre a avut o evoluție bună, dar l-am simțit un pic cam obosit și am zis să nu riscăm vreo accidentare. Discutăm cu el, încercăm să găsim cea mai bună poziție în teren pentru el.

Moruțan e un jucător de valoare, cred că poate fi și căpitan. Se vorbește foarte mult despre el și poate că trebuie să-l responsabilizăm mai mult.

Sper să urmeze mai multe momente de bucurie pentru noi. Normal că vrem să jucăm cu CFR, pentru ce se antrenează jucătorii? Pentru meciuri! Nu sunt în măsură să vorbesc despre ‘înghețarea’ campionatului„, a spus Toni Petrea la DigiSport.