Adrian Petre, pus la zid de MM Stoica! „E ultimul la toți parametrii! Trebuie să demonstreze”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 18 septembrie 2020, ora 19:06,
adrian-petre-fcsb

FCSB s-a calificat cu mari emoții în turul trei preliminar din Europa League! Deși a înscris un gol în Serbia și nu a avut emoții de la 11 metri, atacantul Adrian Petre a fost aspru criticat de către directorul sportiv al FCSB, Mihai Stoica.

Backa Topola – FCSB a fost 6-6 după 120 de minute și 5-4 pentru ‘roș-albaștri’ la loviturile de departajare.

Adrian Petre, intrat pe teren în minutul 21, a înscris în minutul 108, dar și la loviturile de departajare.

E foarte greu să critic un jucător, însă lui Adrian Petre i s-a atras atenția de către antrenor, că era ultimul la toți parametrii. Nu se antrena așa cum ar fi trebuit să se antreneze un jucător care vrea să joace în prima echipă. Era ultimul la toți parametrii! Și atunci? Noi discutam încontinuu despre un jucător… Adrian Petre trebuie să demonstreze în antrenamente că vrea să joace cu adevărat.

Eu nu sunt mulțumit deloc de cum s-a prezentat Adrian Petre aseară. A marcat un gol, e adevărat, dar au fost multe acțiuni în care el nu era unde trebuie, deși abia intrase. Adrian Petre trebuia să fie în 6 metri și să înscrie, să alerge și să-și ajute coechipierii. Trebuie mai mult! Pe Adrian Petre s-a plătit o sumă importantă. Un jucător de valoare ar trebui să facă mai mult„, a spus Mihai Stoica la DigiSport.

Adrian Petre (22 de ani) a venit la FCSB în februarie 2020, de la echipa daneză Esbjerg. Atacantul a reușit 3 goluri în 13 meciuri pentru FCSB.