Acuzații de blat după meciul Poli Iași – FCSB! „Ca pe vremea Cooperativei”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 05 decembrie 2019, ora 14:10,
iasi-fcsb
iasi-fcsb

FCSB s-a impus la limită în deplasare cu Politehnica Iași, după ce Dennis Man a înscris în minutul 90+3. Deși a fost un meci disputat până în ultimul minut, Vivi Răchită consideră că penalty-ul primit de FCSB ridică anumite suspiciuni în privința corectitudinii.

Politehnica Iași – FCSB s-a încheiat 1-2. Andrei Cristea a deschis scorul pentru ieșeni în minutul 15. Florin Tănase a egalat din penalty în minutul 31. Dennis Man a dat lovitura în prelungiri.

Penalty-ul făcut de Breeveld a fost ca pe vremea Cooperativei! Așa se făcea și pe vremuri când nu dădea echipa adversă gol. Ori o comitea portarul, ori vreun fundaș. Eu n-am comis niciodată penalty-uri d-astea, nu-mi permiteam, că eram căpitan, puneam pe altcineva„, a spus Vivi Răchită.