Craiova nu s-a trezit! Coșmarul continuă: Fără victorie și în etapa a treia!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 03 august 2018, ora 23:13,
craiova botosani

Craiova rămâne fără victorie după trei etape! Echipa antrenată de Devis Mangia a remizat, 2-2, cu FC Botoșani, în Bănie!

Oltenilor nu le iese nimic la început de sezon! Elevii lui Mangia n-au reușit să câștige nici cu FC Botoșani, deși, de data asta, au condus pe tabelă!

Moldovenii au fost însă cei care au deschis scorul. În minutul 11, Lorand Fulop a reluat perfect centrarea lui Golofca.

Universitatea a reușit egalarea după un penalti acordat la un fault al lui Rodriguez asupra lui Mihăilă. Mitriță a transformat în minutul 21.

Mijlocașul Craiovei și-a adus echipa în avantaj în minutul 35, după ce a driblat și portarul și a marcat în poarta goală.

N-a fost însă să fie pentru trupa lui Mangia. Botoșaniul nu a renunțat și a reușit egalarea în minutul 54, prin Andrei Miron.

Era să și bată, dar șutul lui Ongenda, din minutul 65, s-a dus în bară!

S-a terminat 2-2, iar oficialii Craiovei și-ar putea schimba discursul în ceea ce privește postul lui Mangia.

Joi vine meciul cu Leipzig, iar Universitatea nu-și găsșete drumul la început de sezon!

U Craiova – FC Botoșani 2-2

Au marcat: Mitriță (21 pen., 35) / L. Fulop (11), Miron (54)

U Craiova:  Pigliacelli – R. Popa (Kelic 67), Gardoş, T. Ferreira – Borţa (Donkor 67), Mateiu, Cicâldău, Bancu – Mihăilă, Mitriţă, Burlacu (Markovic 77)

FC Botoşani: Pap – Dumitraş, Miron, Burcă, Soiledis – Rodriguez, Oaidă – M. Roman (Chitoşcă 62), L. Fulop (Hodorogea 46), Golofca – M. Roman II (Enriko 83).